ISO_9001[1]
  • et
  • ru
  • en
23
DEC
2009

Käivitub Eesti üks suuremaid keskkonnaprojekte

by :
comment : Off

Keskkonnaministeeriumi välja kuulutatud avatud riigihanke Kohtla-Järve tööstusjäätmete ja poolkoksi prügila sulgemiseks võitis Merko Ehitus, kellega ministeerium sõlmis tööde teostamiseks lepingu. Ida-Virumaa suurima poolkoksimäe sulgemine maksab 323 miljonit krooni ning töid rahastab sajaprotsendiliselt Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

“Tegemist on Eesti ühe suurema keskkonnaprojektiga ning suurima Keskkonnaministeeriumi korraldatava projektiga,” ütles Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv.

Ligikaudu 100 ha suuruse prügila-ala keskkonnanõuetega vastavusse viimiseks suletakse õlitootmise jääkide pigijärved, kujundatakse laugemaks jäätmemäe järsud nõlvad, rajatakse vettpidav kattekiht, haljastus, pinna- ja nõrgvee kogumise ja pumpamise süsteemid ning puhastusseade ja tõkkesein ümber prügila ala.

Tööde käigus paigutatakse ringi ligi 6 miljonit m3 varasemalt ladestatud poolkoksi. Kogu poolkoksimäe ala ümbritsetakse ligi 7 km pikkuse pinnasesse rajatava tõkkeseinaga, mis takistab reostuse jõudmist prügilast väljapoole. Tõkkeseinaga ümbritsetud alalt kogutav pinna- ja nõrgvesi suunatakse puhastusseadmesse ja pärast puhastamist merrelasku. Projekti tulemusena ei satu keskkonda enam kahjulikke aineid.

Kohtla-Järve poolkoksi prügila sulgemistööd on kavandatud lõpetada 2013. aasta kevadeks.

TSM Projektijuhtimise OÜ teostab objektil Projektijuht, Insener, Omanikujärelevalvet.

Print Friendly
About the Author