ISO_9001[1]
  • et
  • ru
  • en
23
MAR
2010

Eesti Betooniühing kuulutas välja konkursi “Aasta Betoonehitis 2009″ võitjad

by :
comment : Off

Eesti Betooniühing kuulutas 17. märts, betoonipäeval Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis välja konkursi „Aasta Betoonehitis 2009“ võitjad.

Aasta Betoonehitis 2009 konkursi peaauhinna võitis Tallinki büroohoone (Sadama 5/7, Tallinn) – arhitekt Meelis Press, Meelis Pressi Arhitektuuribüroo AS.
Tellija auhind – OÜ Fastinvest, konstruktori auhind – Finnmap Consulting, ehitaja auhind – AS Merko Ehitus, betoonelementide auhind – AS Tartu Maja Betoontooted, betooni tarnija auhind – AS Rudus.

Žürii kommenteeris võidutööd: “Arhitekti, tellija, ehitaja ja materjalitootjate suurepärase koostöö tulemuseks on nii arhitektuuriliselt kui insenerimõtte poolest väljapaistev hoone. Hoone trumbiks on dekoratiivsed betoonristid, mille kvaliteetne pind ei jäta mingit kahtlust, et nende valmistamise ja paigaldamisega on tublisti vaeva nähtud. Sisekujunduses demonstreerib puhast betoonpinda ilus ja efektne trepikäik. Vaatamata rohketele klaaspindadele jätab hoone eksimatult betoonmaja mulje”.

Eriauhind arhitektuuri eest – Andres Kadarik: Otto Bock Estonia AS tootmis-, lao- ja büroohoone (Punane 72/Kuuli 8, Tallinnas).

Žürii kommenteeris Otto Bock Estonia AS tootmis-, lao- ja büroohoone arhitektuuri: “Arhitekti eesmärgiks on olnud väärtustada lihtsat tootmishoonet tugevalt liigendatud välisviimistluse ja huvitavate reljeefsete ning siledate betoonelementide abil. See on sümpaatne arhitektuuriline taotlus ja kõik, mida taotleti, on selle maja puhul ka kenasti ellu viidud. Tulemuseks on nägus ja liialdusteta elementidest maja. Hoone kõige põnevam osa on kummimatriitside abil teostatud elementpind, mis meenutab triipkoodi.”

TSM Projektijuhtimise OÜ teostas Otto Bock Estonia AS tootmis-, lao- ja büroohoone objektil ehitusjuht/omanikujärelevalvet.

Print Friendly
About the Author